W skład fundacji wchodzą doświadczeni i utytułowani prawnicy, którzy łączą działalność prawniczą z bogatym dorobkiem naukowym w zakresie problematyki odszkodowawczej. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić naszym beneficjentom konsultacje na najwyższym poziomie, a także – w przypadku bardziej skomplikowanych spraw – poprowadzić ich sprawy komercyjnie w ramach naszych kancelarii partnerskich.
Osoby poszkodowane w wypadkach bardzo często przeżywają silny stres spowodowany samym tym zdarzeniem. Nie jest im łatwo odnaleźć się w gąszczu przepisów, a reklamowane w Internecie kancelarie odszkodowawcze podchodzą do ich spraw w sposób taśmowy, potrącając często znaczne sumy z odszkodowań w ramach swojego wynagrodzenia. Częstą praktyką jest również zachęcanie poszkodowanych do sprzedaży swoich roszczeń za kwoty całkowicie niewspółmierne do odszkodowania, które osoby te mogłyby uzyskać w sądzie.
Tym, co nas wyróżnia jest indywidualne podejście do każdego beneficjenta i zdobywany przez lata dorobek w zakresie spraw odszkodowawczych. Prawnicy wchodzący w skład naszej fundacji problematyką odszkodowań i zadośćuczynień zajmują się również naukowo. Dzięki temu, jesteśmy świadomi systemowych wyzwań, jakie wiążą się z praktyką postępowań odszkodowawczych w naszym kraju. Naszą działalnością chcemy także wpłynąć na zwiększenie jakości usług prawniczych świadczonych osobom poszkodowanym w wypadkach.
Pamiętaj, nasze konsultacje są bezpłatne. Zadzwoń, a po wstępnej weryfikacji zgłoszenia, nasi prawnicy udzielą Ci porady jak najlepiej i najskuteczniej rozwiązać Twoją sprawę.
Radca prawny, Prezes Zarządu Fundacji Ius et Iustitium, doktor nauk prawnych. Członek Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, gdzie pracuje w Sekcji Konkurencji i Wspólnego Rynku zajmującej się tematyką ochrony zdrowia.
Autor szeregu publikacji z zakresu prawa medycznego oraz praw człowieka, w tym praw pacjentów.
Przygotowywał ekspertyzy prawne m.in. dla polskiego Ministerstwa Zdrowia oraz Światowej Organizacji Zdrowia.
Doktorat oraz pracę magisterską obronił na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jego rozprawa doktorska uzyskała nagrodę w konkursie „Monografie” Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Wykładał m.in. na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przez szereg lat współpracował z czołowymi polskimi kancelariami prawnymi i organizacjami pozarządowymi podejmującymi tematykę prawną.
Jego doświadczenie obejmuje opracowywanie opinii prawnych i prawno-medycznych oraz obsługę sporów sądowych i sądowo-administracyjnych. Jako ekspert ds. prawnych był zapraszany do udziału w pracach m.in. Komisji Weneckiej Rady Europy, Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE, komisji LIBE i AFCO Parlamentu Europejskiego, Komitetu Monitorującego Rady Europy, Departamentu Stanu USA, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Senatu RP. Opinie prawne jego autorstwa były wielokrotnie przytaczane przez Europejski Trybunał Praw Człowieka.
Dwukrotnie wyróżniony przez „Dziennik Gazetę Prawną” w rankingu wpływowych prawników, w którym zajmował 37. miejsce (2017) i 35. miejsce (2019).
Wpis na listę radców prawnych: Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie: WA-15081.
Prawnik, członek Zarządu Fundacji Ius et Iustitium. Od 2022 r. aktywny uczestnik prac Unii Europejskiej w charakterze członka zastępczego (Alternate Member) Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (EKES) w Brukseli. Autor wielu analiz oraz raportów prawnych i społecznych, o doświadczeniu zdobytym w warszawskich kancelariach prawnych i organizacjach pozarządowych. Oprócz ukończenia studiów magisterskich z zakresu prawa, jest również absolwentem studiów licencjackich na kierunku Finanse i Rachunkowość w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Szkoły Prawa Niemieckiego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Radca prawny, członek Rady Fundacji Ius et Iustitium, doktor nauk prawnych, specjalista w dziedzinie odszkodowań komunikacyjnych, człowiek ubezpieczeń roku 2013.
W latach 1983-1991 prezes Krajowej Rady Radców Prawnych. Marszałek Sejmu II kadencji, przewodniczący Zgromadzenia Narodowego, które uchwaliło Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej z 1997 r.
Najważniejsze publikacje:
Członek Rady Fundacji Ius et Iustitium, wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych poprzedniej i obecnej kadencji. Pełni funkcję członka KRRP czwartą kadencję. W 1999 roku po raz pierwszy został wybrany na funkcję Członka Rady OIRP w Poznaniu, gdzie w latach 1999-2010 pełnił funkcję sekretarza Rady aby w kolejnych latach 2010-2013 pełnić funkcję wicedziekana ds. aplikacji, będąc jednocześnie członkiem Prezydium KRRP odpowiedzialnym za ubezpieczenia cywilne radców prawnych. W poprzednich dwóch kadencjach 2013-2020 pełnił funkcję dziekana Poznańskiej Izby.
Z tytułu wyżej wymienionej działalności uhonorowany wieloma wyróżnieniami i odznaczeniami, w tym Srebrnym Krzyżem Zasługi.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu, ukończył aplikację radcowską w 1997 roku. Od 1998 roku prowadzi kancelarię radcy prawnego. Specjalizuje się w prawie gospodarczym, upadłościowym i cywilnym. W latach ubiegłych wielokrotnie powoływany przez Sąd do funkcji Syndyka Masy Upadłości, Nadzorcy Sądowego czy też w latach obecnych Kuratora i Mediatora. Wieloletni egzaminator na aplikacji radcowskiej jak i na egzaminie zawodowym – radcowskim.
Prawnik, doktorantka na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, wykładowczyni na warszawskich uczelniach wyższych. Studia na WPiA UW ukończyła z wyróżnieniem. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała pełniąc stanowiska kierownicze w polskich organizacjach pozarządowych zajmujących się tematyką prawną i akademicką. Brała udział w pracach Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, konsultacjach Komisji Europejskiej i spotkaniach z jej przedstawicielami, pełniła także funkcję członka Rady Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.
Autorka ekspertyz i konsultantka w zakresie prawa medycznego i praw pacjentów dla Ministerstwa Zdrowia i WHO. Tematyka jej doktoratu dotyczy ewolucji podejścia do praw człowieka związanych z prokreacją i zdrowiem okołoporodowym z perspektywy krajowej i międzynarodowej.
Prawnik, członek Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem II kadencji, Komitetu Monitorującego Program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027. Poprzednio kierował pracami wydawnictwa naukowego oraz redakcji czasopisma naukowego wpisanymi do wykazów Ministra Edukacji i Nauki.
Absolwent programu „Professional Certificate in World Politics & International Negotiation” w Nowym Jorku, a także szkoły letniej „The legal system and justice system of the U.S. in the global context” zorganizowanej przez Centrum Prawa Amerykańskiego przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczenie zdobywał pracując m.in. w warszawskich kancelariach prawnych, Ministerstwie Sprawiedliwości, Stałym Przedstawicielstwie Rzeczypospolitej Polskiej przy Unii Europejskiej w Brukseli, Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości (obecna Akademia Wymiaru Sprawiedliwości) oraz Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie.
Autor publikacji i analiz z zakresu różnych dziedzin prawa, w szczególności prawa finansowego, praw człowieka. Wśród nich znajdują się również opracowania dotyczące roszczeń odszkodowawczych.
Copyright © FUNDACJA NA RZECZ POMOCY PRAWNEJ IUS ET IUSTITIUM